www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

Rodzice w pracy Poradnik dla pracodawcy

169,99  (w tym 5% VAT)

objętość: 288 str.

format: B5

oprawa: miękka klejona

wydanie: 2022

ISBN: 978-83-7804-781-0

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Rodzice w pracy – poradnik dla pracodawcy. Prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, wzory dokumentów (z suplementem elektronicznym)

Autorzy: Oliwia Małecka

Wydawca:  Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr Sp z o.o.

 

Kompleksowe omówienie wszystkich aspektów związanych z zatrudnianiem rodziców – komentarze, wskazówki, podpowiedzi, wzory dokumentów pomocne dla każdego pracodawcy. Uwzględnia zmiany w zasiłkach ZUS obowiązujące od 1 stycznia 2022 r.

Poszczególne rozdziały skupiają się na przedstawieniu problematyki zatrudniania kobiet w ciąży i rodziców wychowujących małe dzieci, prac wzbronionych kobietom, w tym także ciężarnym, czasu pracy czy ochrony osób wychowujących małe dzieci przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem stosunku pracy.

Wiele miejsca poświęcono uprawnieniom do urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i wychowawczego, omawiając: wymiar tych urlopów, możliwość dzielenia się uprawnieniami do tych urlopów między rodzicami i innymi osobami, problemy związane z równoczesnym świadczeniem pracy i korzystaniem z tych urlopów.

Szczegółowo wyjaśniono również kwestie związane z zasiłkami z ubezpieczenia w razie choroby i macierzyństwa przysługującymi w tych okresach. Swoje miejsce w poradniku znalazły także uprawnienia związane z prawem do korzystania z urlopów okolicznościowych, zwolnień od pracy związanych z wychowywaniem dzieci oraz do zasiłku opiekuńczego przysługującego na dziecko lub na innego członka rodziny w okresach, w których wymagają oni osobistej opieki świadczonej przez pracowników lub ubezpieczonych, posiadających inny tytuł do ubezpieczenia chorobowego niż stosunek pracy.

Każdemu zagadnieniu towarzyszy lista pytań i odpowiedzi – są to rzeczywiste problemy pojawiające się na szkoleniach dla osób zajmujących się sprawami pracowniczymi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rodzice w pracy Poradnik dla pracodawcy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *