www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

PRZEWLEKŁY BÓL Terapia poznawczo-behawioralna. Podręcznik terapeuty

27,90  (w tym 5% VAT)

Wydanie I
Liczba stron 144
Format 165×235 mm
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7489-766-2
Tytuł oryginału Managing Chronic Pain: A Cognitive-Behavioral Therapy Approach Therapist Guide
Przekład Agnieszka Pałynyczko-Ćwiklińska
Redakcja merytoryczna dr Artur Kołakowski, dr Monika Szaniawska

Brak w magazynie

Opis

PRZEWLEKŁY BÓL Terapia poznawczo-behawioralna. Podręcznik terapeuty

Autor: John D. Otis

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

Przewodnik dla terapeutów prezentujący oparty na dowodach program poznawczo-behawioralnej terapii osób zmagających się z przewlekłym bólem.

Program terapeutyczny składa się z jedenastu sesji, z których każda jest poświęcona opanowaniu przez pacjenta nowej umiejętności pomocnej w radzeniu sobie z bólem. Poszczególne techniki, między innymi trening relaksacyjny, restrukturyzację poznawczą i strategie radzenia sobie ze stresem, zaprezentowano w formie optymalnie dostosowanej do specyficznych potrzeb tej grupy pacjentów. Rozdziały poświęcone kolejnym sesjom zawierają: plan spotkania, listę tematów do omówienia z pacjentem, potrzebne formularze, materiały psychoedukacyjne, wskazówki dotyczące stosowania omawianych technik oraz propozycje zadań do wykonania między sesjami. Niniejszy program może być wykorzystywany w terapii grupowej. Pozwala on poprawić jakość życia pacjentów i zmniejszyć ich zależność od interwencji czysto medycznych.

Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik pacjenta, który zawiera informacje teoretyczne na temat przewlekłego bólu, przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, oraz ćwiczenia do wykonywania w domu.

 

Przewlekły ból zmienia wszystko. Pacjentom jest trudno angażować się w pracę i zabawę, myśleć o przyjemnościach. Zmienia się sposób patrzenia na świat. Pojawiają się negatywne myśli i trudne emocje. Zamiast świadomie korzystać z życia, pacjenci zamykają się w kokonie przewlekłego cierpienia.
„Przewlekły ból. Terapia poznawczo-behawioralna” to konkretny pomysł na terapię osoby, która doświadcza cierpienia fizycznego. Autor podpowiada, jak pracować z pacjentem, żeby porzucił przekonanie o własnej bezradności i mniej koncentrował się na ograniczeniu swojej sprawności. Udziela wskazówek, jak pomimo przeżywanego bólu ponownie przejąć kontrolę nad własnym życiem i wrócić do porzuconych przyjemnych zajęć.

dr n. med. Monika Szaniawska
psychoterapeuta i superwizor PTTPiB

 

Niniejszy podręcznik stanowi rzetelną propozycję pomocy dla psychoterapeutów pracujących z osobami doświadczającymi przewlekłego bólu. Oferuje psychoedukację oraz wiele strategii i technik terapeutycznych. Podkreśla się w nim także wartość współpracy w medycznym zespole interdyscyplinarnym.
To obowiązkowa lektura dla psychoterapeutów, którzy pracują na rzecz poprawy jakości życia pacjentów zmagających się z bólem fizycznym.

Agnieszka Jasińska
psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PRZEWLEKŁY BÓL Terapia poznawczo-behawioralna. Podręcznik terapeuty”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *