www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

Konkurencja na polskim rynku usług transportu lotniczego

39,90  19,99 

ISBN: 978-83-7865-381-3

Rok wydania: 2016

Liczba stron: 316

Format: B5

oprawa miękka

2 w magazynie

Opis

Konkurencja na polskim rynku usług transportu lotniczego

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Autor: Dariusz Tłoczyński

 

W publikacji przedstawiono możliwości rozwoju konkurencji na kilku płaszczyznach: na rynku międzygałęziowym oraz na rynkach wewnątrzgałęziowych pomiędzy przewoźnikami, pomiędzy portami lotniczymi oraz pomiędzy podmiotami funkcjonującymi w sąsiedztwie portów lotniczych. Głównym celem pracy była identyfikacja czynników determinujących konkurencję i ocena ich wpływu oraz określenie kierunków rozwoju konkurencji na polskim rynku transportu lotniczego.

W pierwszej części, teoretycznej, uporządkowano podstawowe pojęcia z zakresu konkurencji i rynku transportowego. W drugiej, na podstawie przeprowadzonych badań w polskich portach lotniczych, dokonano nowatorskiej analizy profilu pasażerów korzystających z usług tej gałęzi, wskazano główne ich oczekiwania oraz przyczyny wyboru gałęzi i przewoźnika.

Ostatnią część stanowią scenariusze rozwoju konkurencji. Analizie poddano procesy prywatyzacyjne i innowacyjne, jako efekty rozwoju konkurencji, zwrócono uwagę także na główne problemy dotyczące pomocy publicznej w sektorze transportu lotniczego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Konkurencja na polskim rynku usług transportu lotniczego”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *