www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

Senior osoba i obywatel

49,99 

ISBN 978-83-61079-21-7,

Gdańsk 2013,

stron 290

Brak w magazynie

Opis

Senior osoba i obywatel

opracowanie zbiorowe pod red. Henryka Olszewskiego

Wydawnictwo Ateneum Szkoły Wyższej

 

Tematyka tomu została podzielona na trzy obszary: polityczno-prawny, scocjopedagogiczny oraz psychospołeczny oraz część poświęconą sprawozdaniom z konferencji.

We wstępie redaktor tomu prof. Henryk Olszewski napisał:
“Autorzy niniejszego tomu zbiorowego włączają się do realizacji misji rozpoznawania i pogłębiania wiedzy na temat sytuacji starzenia się społeczeństwa jako wyrazistego procesu demograficznego. Swój głos przedstawiają politolodzy, socjolodzy, pedagodzy oraz psycholodzy. Spojrzenie na sygnalizowane wcześniej procesy i zjawiska ma więc charakter interdyscyplinarny, choć przy zachowaniu odrębności metodologicznej swoich dyscyplin.
Praca zawiera rozprawy, studia badawcze, doniesienia z badań zebrane w tomie poświęconemu aktualnym problemom starzenia się obywateli a jednocześnie osób znajdujących się w określonym etapie swego rozwoju życiowego. Wspomniane pogłębianie rozpoznawania problemów związanych z ludzkim starzeniem się, problemów pokazanych z różnych perspektyw, staje się ważnym obowiązkiem dzisiejszych społeczeństw, które weszły w zjawisko powszechnego starzenia się. To zadanie uzasadnia publikację treści zawartych w niniejszym tomie (…)”.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Senior osoba i obywatel”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *