www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

Obliczenia z chemii ogólnej, Zygmunt Warnke

31,99  26,99 

ISBN: 978-83-7326-463-2

Rok wydania: 2013

Liczba stron: 232

Format: B5

oprawa miękka

Opis

Obliczenia z chemii ogólnej

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Autor: Zygmunt Warnke (red. naukowa)  

pozostali autorzy:

– Lech Chmurzyński,

– Edward Gleich,

– Henryk Myszka,

– Marianna Nestorowicz,

– Kazimiera Śmiatacz,

– Teresa Widernik.

 

Do rąk studentów trafia nowe opracowanie z zakresu chemii ogólnej. Obejmuje ono podstawowe zagadnienia powiązane z nowym programem wykładów z tego przedmiotu.
Autorami skryptu są nauczyciele akademiccy, którzy w toku długoletniej pracy dydaktycznej dobrze poznali problemy, jakie wynikają z bardzo zróżnicowanego poziomu wiedzy chemicznej wyniesionej ze szkoły średniej przez rozpoczynających studia. Materiał przedstawiony w tym opracowaniu jest przeznaczony nie tylko dla kierunków chemicznych różnych uczelni. Każdy, kto w toku studiów zetknie się z jakąkolwiek dziedziną chemii, powinien przejść, choćby krótki, kurs z zakresu chemii ogólnej. Ten aspekt brano też pod uwagę przy dobieraniu treści i jej układu w tym skrypcie. W ten sposób staje się on przydatny pod względem merytorycznym dla szerokiej grupy czytelników. Każdy rozdział zawiera krótkie teoretyczne wprowadzenie nawiązujące do treści zadań. Takie podejście metodyczne pozwoli czytelnikowi tego zbioru odtworzyć sobie podstawowe pojęcia z chemii ogólnej i jednocześnie ułatwi rozwiązywanie zadań rachunkowych podanych na końcu każdego rozdziału, czemu również będą służyły przykładowe rozwiązania typowych dla danego rozdziału zadań. Te informacje powinny być wystarczającym wprowadzeniem do uzyskiwania prawidłowych odpowiedzi na ujęte w poleceniach, pytaniach i zadaniach problemy. O tym, czy cel ten został rzeczywiście osiągnięty, można się przekonać, korzystając z załączonych w każdym rozdziale odpowiedzi. Na końcu skryptu umieszczono też wiele tablic, które są potrzebne przy rozwiązywaniu zadań.
Można żywić nadzieję, że skrypt ten pozwoli korzystającym z niego dogłębnie wniknąć w istotę podstawowych pojęć ł praw wchodzących w zakres chemii ogólnej, dobrze zrozumieć ich sens fizyczny oraz przydatność praktyczną.

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Obliczenia z chemii ogólnej, Zygmunt Warnke”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *