www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

Navigational rights and freedoms in the international law and practice

57,20 

ISBN 978-83-961549-1-0

Wydawca: Akademia Marynarki Wojennej

Rok wydania: 2021

Objętość: s. 353

Format B5; okładka miękka, foliowana

Opis

Navigational rights and freedoms in the international law and practice

autorzy: Dariusz R. BUGAJSKI

Akademia Marynarki Wojennej

 

Publikacja jest uzupełnionym tłumaczeniem na język angielski książki Prawa żeglugowe okrętu w świetle prawa międzynarodowego (2009).

Problemy poruszone w publikacji zostały omówione w trzech częściach tematycznych: Scope ofnavigational rights of warships; Navigational rights of warships in the international law and practice; Navigational rights in straits and international canals in international practice.

Rozdziały zawarte w części I dotyczą statusu prawnego okrętów wojennych, w tym immunitetu okrętów wojennych i odpowiedzialności państwa za ich eksploatację, a także definicji zakresu terytorialnego i czasowego praw żeglugowych.

Rozdziały w części II stanowią analizę prawa do nieszkodliwego przejścia, prawa do przejścia tranzytowego i prawa do przejścia archipelagowymi szlakami morskimi.

Rozdziały w ostatniej części poruszają zagadnienia związane z prawami żeglugowymi okrętu w cieśninach i kanałach międzynarodowych.

Autor zadbał o to, aby terminologia, którą się posługuje, była jednolita i powszechnie stosowana w publikacjach o podobnej tematyce, a w razie wątpliwości punktem odniesienia był angielski tekst

Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza (UNCLOS).

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Navigational rights and freedoms in the international law and practice”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.