www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

Psychologia poznania Umysł i świat

69,99 

Autor: Tomasz Maruszewski
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7489-683-2

Opis

Psychologia poznania Umysł i świat

autor: Tomasz Maruszewski

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

Autor podręcznika stawia sobie za zadanie wykazanie, że procesy poznawcze stanowią fascynujący fundament ludzkiego życia psychicznego. Odpowiednio dobierając przykłady, analizuje poszczególne procesy poznawcze, ale także pokazuje, w jak wielu sytuacjach życiowych, nie zauważając nawet, korzystamy z tych ważnych zasobów psychicznych. Profesor Tomasz Maruszewski opowiada o tym, jak łatwo zapamiętać numer telefonu, jakie mechanizmy determinują prawidłowe odczytywanie mapy, jak dzieci uczą się, czym jest pies. Ta właśnie cecha podręcznika – znakomicie dobrane i przemyślane przykłady – powoduje, że jego lektura może zostać polecona także osobom spoza studenckiego kręgu. Dzięki temu zabiegowi mamy także możliwość lepiej poznać sylwetkę samego autora, jego osobowość i błyskotliwy umysł. To wszystko sprawia, że podręcznik przestaje być chłodnym zapisem naukowych zależności, a staje się raczej podróżą przez fascynujący świat ludzkiego umysłu ze znakomitym przewodnikiem. (…) „Psychologia poznania. Umysł i świat” to polski podręcznik napisany i wydany na światowym poziomie: ciekawy i atrakcyjny wizualnie.

 

Psychologia poznania jest stosunkowo młodą dyscypliną naukową, która wciąż się rozwija. W niniejszym podręczniku Czytelnik znajdzie rzetelne omówienie wszystkich związanych z nią zagadnień. W kolejnych rozdziałach opisane zostały poszczególne procesy poznawcze: spostrzeganie, uwaga, pamięć (również pamięć autobiograficzna), wyobraźnia, pojęcia oraz myślenie i rozwiązywanie problemów. Ostatni rozdział traktuje o relacjach pomiędzy emocjami a poznaniem.

Złożone i niekiedy trudne zagadnienia zostały przedstawione w sposób bardzo jasny, wyczerpujący i przestępny. Książka jest adresowana przede wszystkim do studentów psychologii, ale także do osób zainteresowanych tą fascynującą dziedziną, jaką jest psychologia procesów poznawczych.

Nowe, poszerzone wydanie zostało wzbogacone o zupełnie nowe treści i wyniki najnowszych badań, a te poprzednio omawiane niejednokrotnie zostały przedstawione w nowym świetle.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Psychologia poznania Umysł i świat”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *