www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

STYL PROWOKATYWNY W TERAPII I COACHINGU

54,90  43,90 

Wydanie 1
Okładka miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 293
Format 155×235 mm
Przekład Ilona Jurkiewicz-Buchała
Tytuł oryginału Glauben Sie ja nicht, wer Sie sind!: Grundlagen und Fallbeispiele des Provokativen Stils
Redakcja merytoryczna Joanna Czarnecka, Norbert Grzybek

Opis

STYL PROWOKATYWNY W TERAPII I COACHINGU

 

Autor: Noni Höfner
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7489-699-3

 

Nasz świat jest złożony z naładowanych emocjonalnie przekonań i to one determinują, jak postrzegamy rzeczywistość. Decyzje dotyczące zmian w naszym życiu wiążą się z przełamywaniem stereotypowego sposobu myślenia, własnych fiksacji, myśli, uczuć i zachowań.

Styl Prowokatywny, oparty na terapii prowokatywnej Franka Farrelly’ego, umożliwia wyjście poza ramy rutynowego myślenia, postrzegania czy działania dzięki przerysowanemu – z humorem – podważaniu umiejętności, absurdalnemu mnożeniu trudności wynikających z sytuacji, wyolbrzymianiu bądź bagatelizowaniu przekonań, myśli i wzorców postępowania. Działania te wzbudzają emocjonalny opór wobec ograniczeń, które sami sobie narzuciliśmy i które hamują nasz rozwój.

Interwencje prowokatywne – odbywające się w atmosferze życzliwości, zaufania i humoru – mają na celu nabranie dystansu do siebie, uświadomienie sobie ograniczających przekonań, wyzwolenie energii i poczucie, że zmiana jest możliwa. Stwarzają możliwość określenia na nowo własnych wartości, celów i potrzeb oraz wzięcia odpowiedzialności za podjęte wybory, a tym samym – wzmocnienia poczucia samostanowienia i pewności siebie.
Założenia metody i sposoby pracy są poparte licznymi przykładami prowokatywnych interwencji dotyczących typowych trudności, z którymi każdy z nas się mierzył, mierzy się obecnie lub może się zmierzyć w przyszłości.

 

Książka Noni Höfner to połączenie rzetelnej wiedzy z lekkością stylu. Przepełniona duchem prowokatywności, zachwyca uporządkowaniem, strukturą i jednocześnie sprawia, że czytający uśmiecha się pod nosem. To lektura obowiązkowa dla wszystkich terapeutów, coachów i trenerów zainteresowanych wykorzystaniem podejścia prowokatywnego w swojej pracy, a także tych, którzy mają wątpliwości, czy to interesujący dla nich kierunek rozwoju. Zarówno jedni, jak i drudzy będą mogli odkryć coś ważnego dla siebie. Lektura tej książki niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo, po jej ukończeniu bowiem „już nigdy nie będziecie mogli bezgranicznie wierzyć w to, kim jesteście”.

dr Katarzyna Ramirez
business coach International Coaching Community, superwizor Izby Coachingu, współwłaścicielka Values TEAM

Książka Noni Höfner jest taka, jak jej Autorka: pełna odważnego, błyskotliwego i ciepłego humoru, a jednocześnie wypełniona miłością, życzliwością i głęboką mądrością. Zaprasza do tego, byśmy ocenili nasz wkład w powstawanie własnych objawów, śmiechem odczarowuje lęki i pokazuje drogę do wolności. A że zawiera także opisy praktycznych, prowokatywnych narzędzi oraz przypadków – warto, by znalazła się nie tylko na półce, ale też w rękach, głowie i sercu jak największej liczby coachów i terapeutów.

dr Lidia D. Czarkowska
dyrektor Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego,
założycielka Instytutu Jakości Życia, coach i superwizor Izby Coachingu

 

 

Dla mnie, jako psychoterapeuty, szkolenie było okazją do odświeżenia swojego spojrzenia na mechanizmy wspierania zmian u pacjentów. Cieszę się, że tego typu szkolenia spotykają się w Polsce z zainteresowaniem oraz że pojawiają się publikacje na ten temat.

 

dr Marcin Domurat

psychoteraputa poznawczo-behawioralny

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “STYL PROWOKATYWNY W TERAPII I COACHINGU”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *