www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

POKOCHAJ PONIEDZIAŁKI Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?

31,99 

Wydanie I
Liczba stron 280 s.
Format 145 x 205 mm
Oprawa miękka + skrzydełka
EAN 9788374897587

Opis

POKOCHAJ PONIEDZIAŁKI Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?

Autor: Joanna Karpeta

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik 2018  – Nagroda internautów w kategorii “Motywacja” w plebiscycie “Książka na jesień” portalu Granice.pl!

 

  • Czy na myśl o poniedziałku zaczyna cię boleć brzuch?
  • Czy już w niedzielne popołudnie pogarsza ci się nastrój?
  • Czy tylko w weekendy czujesz, że żyjesz?
  • Czy inni zauważają u ciebie spadek energii i zmiany w zachowaniu?

Jeśli tak, to szybko zacznij działać, ponieważ najprawdopodobniej masz pierwsze objawy wypalenia zawodowego. Na szczęście na wczesnym etapie tego procesu możesz zrobić naprawdę wiele, aby go powstrzymać i uniknąć dalszych negatywnych konsekwencji. Pamiętaj: wypalenie zawodowe jest jak grypa – może dotknąć każdego. Warto zatem wiedzieć, jak się przed nim chronić.

Joanna Karpeta – coach, trener biznesu, ekspertka w dziedzinie rozwoju osobistego i budowania relacji społecznych – sama doświadczyła wypalenia zawodowego, dlatego postanowiła pomóc innym uniknąć tego przykrego stanu. Udało jej się w sposób niezwykle zrozumiały i zarazem interesujący połączyć teorię z praktyką oraz fikcję literacką ze specjalistyczną wiedzą.

Poznaj historie ludzi takich jak ty: aktywnych zawodowo, będących w (szczęśliwych bądź nie) związkach, mających dzieci i bezdzietnych, lepiej lub gorzej sytuowanych, mających marzenia i ambicje, problemy i rozterki, różne potrzeby i oczekiwania. Dowiedz się, na przykładzie losów pielęgniarki, handlowca, menedżera, nauczycielki, urzędnika i przedsiębiorcy, na czym polega wypalenie zawodowe i jak mu przeciwdziałać, jakie ćwiczenia wykonywać oraz jak postępować w sytuacjach kryzysowych. Skorzystaj z tej skarbnicy wiedzy, rad i wskazówek, aby praca nigdy nie stała się dla ciebie jedynie źródłem frustracji.

 

Doświadczona trenerka biznesowa, która sama poznała, czym jest wypalenie zawodowe, przedstawia czytelnikom sfabularyzowaną historię kilku praktycznych przypadków, z jakimi zetknęła się w praktyce. W książce poznajemy sześcioro bohaterów reprezentujących zupełnie różne zawody, którzy wymieniają się swoimi doświadczeniami i szukają sposobów przeciwdziałania kryzysowi. W tym celu tworzą grupę wsparcia, w której wzajemnie sobie pomagają i korygują swoje zachowania, próbując powstrzymać destrukcyjny proces. W ten przejrzysty i praktyczny sposób autorka przedstawia receptę pozwalającą zapobiec wypaleniu zawodowemu, zanim będzie za późno. Bo najskuteczniejszą metodą walki z groźnymi chorobami jest właśnie profilaktyka.

Paweł Kubisiak

zastępca redaktora naczelnego „Harvard Business Review Polska”

 

Szczerze? Ja też nie lubię poniedziałków. A dokładnie: nie lubię poniedziałków w pracy. Długo myślałam, że wypalenie zawodowe mi nie grozi. W końcu robię to, o czym od dzieciństwa marzyłam, mam kierownicze stanowisko, elastyczne godziny pracy, fajnych współpracowników, no i „siedzę w temacie”, czyli zajmuję się rozwojem zawodowym. Ale – jak pisze Joanna Karpeta – wypalenie zawodowe jest jak grypa. Może dopaść każdego, choć nie każdy przechodzi je tak samo. Czytając tę książkę, przeglądałam się w niej jak w lustrze. Pierwsze symptomy choroby już u siebie zobaczyłam. Na szczęście dowiedziałam się też, jak się skutecznie wyleczyć. Za co dziękuję. A książkę gorąco wszystkim polecam!

Anita Szarlik

redaktor naczelna magazynu „Coaching”

 

Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą przez długie lata z pasją wykonywać swoją pracę. Jeżeli doświadczasz już pierwszych objawów wypalenia zawodowego lub masz kogoś takiego w swoim otoczeniu, to jest to idealna lektura, z której dowiesz się, jak przezwyciężyć trudne sytuacje. Joanna Karpeta przytacza historie osób wykonujących różne zawody: pielęgniarki, handlowca, menedżera, nauczycielki, urzędnika i przedsiębiorcy. Opisuje ich drogę, począwszy od rozpoznania objawów wypalenia zawodowego, a także odpowiednie sposoby przezwyciężenia kryzysu. „Pokochaj poniedziałki” to prawdziwa skarbnica wiedzy, cennych wskazówek i inspirujących historii. To lektura obowiązkowa dla wszystkich osób czynnych zawodowo.

Elżbieta Jeznach

redaktor naczelna czasopisma „Businesswoman & Life”

 

To książka dla tych, którzy unikają poradników, ale nie unikają wiedzy. Autorka prezentuje nieoczywiste spojrzenie na problem wypalenia zawodowego, zaskakuje trafnymi przykładami z życia, jednocześnie pokazując wartości i kierunek, w którym powinna zmierzać każda pracująca osoba.

Joanna Matuszewska

dziennikarka Radia Gdańsk

 

Trzymasz w ręku wartościową publikację dotyczącą bardzo ludzkiego problemu – wypalenia zawodowego. To problem, który może dotknąć każdego. Autorka w prosty, przystępny i konkretny sposób uczy nas, lekcja po lekcji, jak sobie pomóc i skąd czerpać energię. „Pokochaj poniedziałki” to prawdziwy poradnik życia, który warto zastosować w sferze ciała i ducha.

Agnieszka Bednarska

dyrektor programowa portalu HRpolska.pl

 

Książka „Pokochaj poniedziałki” traktuje o czymś więcej niż tylko o tytułowych poniedziałkach, a jej przesłanie jest znacznie głębsze. Trafiające w sedno stwierdzenia i przykłady dotykają życia każdego z nas, więc zdecydowanie przyjmijmy je z wdzięcznością do serca i kierujmy się nimi w codziennym działaniu i myśleniu. Po przeczytaniu tej książki wiele rzeczy stanie się jasnych, prostych, oczywistych. I to nie tylko w poniedziałek, dlatego tym bardziej gorąco zachęcam do wielokrotnego sięgania po słowa autorki.

Jarosław Waśkiewicz

redaktor naczelny portalu Biznesnafali.pl, prezes klubu „Marka jest kobietą” Businesswoman Club

 

W dobie wszechobecnego dążenia do perfekcji trzeba dużej odwagi, żeby przyznać się do wypalenia. Dlatego cieszę się, że autorka poruszyła ten ważny temat. Sama doświadczyłam przykrych konsekwencji przepracowania. Wbrew pozorom nie żyjemy po to, aby padać i powstawać, lecz by celebrować każdą sekundę swojego życia. Podpisuję się pod słowami autorki i zapraszam czytelników do korzystania z porad zawartych w książce. Wysiądź z pędzącego pociągu na czas i nie przegap najważniejszej stacji w życiu!

Anna Węgrzyn

coach ICC, autorka projektów rozwojowych Zmiany w Życiu oraz Biznesowe Rewolucje

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “POKOCHAJ PONIEDZIAŁKI Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *