www.zak24.pl
KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

PEDOFILIA 30 wywiadów z pedofilami

69,90  55,99 

Wydanie I
Okładka miękka
Liczba stron 368
Format 165 x 235 mm
EAN 978-83-7489-535-4
Przekład Anna Sawicka-Chrapkowicz

Opis

PEDOFILIA 30 wywiadów z pedofilami

 

ZWYKLI LUDZIE, POTWORNE CZYNY

Badania nad zjawiskiem wykorzystywania seksualnego dzieci wydają się szczególnie trudnym wyzwaniem naukowym. Douglas W. Pryor, z wykształcenia socjolog, podjął się zadania jeszcze bardziej skomplikowanego. Jego zdaniem, aby można było skutecznie chronić dzieci przed molestowaniem oraz pomagać sprawcom w powrocie do normalności, konieczne jest wejście w rzeczywistość pedofilów, jej poznanie i zrozumienie.

Pryor przedstawia w książce historie trzydziestu mężczyzn, którzy byli zamieszani w poważne przestępstwa seksualne. Pokonując uprzedzenia, strach i stereotypy, stara się wejść w mroczny świat pedofilów. Próbuje ukazać mechanizmy, które się przyczyniły do pogwałcenia przez nich seksualnych granic drugiego człowieka. Przede wszystkim jednak intencją badacza jest odkrycie odpowiedzi na pytanie: dlaczego zwykły człowiek dopuszcza się tak potwornych czynów?

Jeśli nie nauczymy się rozmawiać na ten temat publicznie w sposób racjonalny i konstruktywny, nie zdołamy zmniejszyć skali zagrożeń seksualnych czyhających na nasze dzieci. Nie możemy mieć nadziei, że uda nam się znaleźć odpowiednie rozwiązania, dopóki nie będzie w nas woli pokonania odczuwanego gniewu i własnej odrazy oraz spotkania się z tymi, którzy dopuścili się seksualnego wykorzystania dziecka. Niezmiernie istotne jest dokonanie przy tym analizy życia przestępcy; zbadanie, w jaki sposób dochodzi do molestowania. Temu właśnie poświęcone zostało opisane w tej książce badanie: ma ono pomóc zrozumieć psychikę sprawcy dzięki maksymalnie obiektywnej, otwartej analizie jego historii. Zachęcam tych, którzy z jakiegoś powodu wykazali zainteresowanie tematem i sięgnęli po tę książkę, by stawili czoła własnym obawom i poglądom oraz przeczytali ją do samego końca.
Fragment wstępu

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “PEDOFILIA 30 wywiadów z pedofilami”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *