www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

Русский язык в университете 2 / Russkij jazyk na uniwersytecie 2

32,99 

ISBN: 978-83-8206-084-3

Rok wydania: 2021

Liczba stron: 206

Format: 200 x 280 mm

Opis

Русский язык в университете 2 / Russkij jazyk na uniwersytecie 2

Autor: Małgorzata Marciszewska, Marta Noińska, Karolina Wielądek

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

 

Русский язык в университете 2 to druga część cyklu nowoczesnych podręczników przeznaczonych dla studentów filologii rosyjskiej i kierunków pokrewnych. Skrypt skierowany jest do osób, które opanowały już podstawy języka rosyjskiego.

Podręcznik składa się z dwunastu rozdziałów obejmujących takie obszary tematyczne, jak: życie studenckie, problemy rodzinne, zakupy, podróże i moda. Każdy rozdział poprzedzony jest informacją, czego nauczy się student, a kończy się powtórzeniem materiału. Skrypt zawiera także bogaty materiał ortograficzny, co związane jest ze specyfiką studiów filologicznych. Zagadnienia teoretyczne wraz z ćwiczeniami i dyktandami zostały zamieszczone w kąciku ortograficznym na końcu podręcznika.

W książce znajdują się autorskie teksty i ćwiczenia oparte na nowoczesnych metodach nauczania języków obcych, a także aktualne artykuły zaczerpnięte z rosyjskich stron internetowych, adaptowane do poziomu nauczania. Odpowiednio dobrana tematyka oraz sytuacje komunikacyjne umożliwiają studentom rozwijanie kompetencji międzykulturowej w czytaniu, słuchaniu, pisaniu oraz mówieniu.

Istotnym uzupełnieniem podręcznika są nagrania MP3 przygotowane przez rodzimych użytkowników języka, słowniczek, aplikacja mobilna do nauki nowo poznanej leksyki, ćwiczenia powtórzeniowe oraz gry edukacyjne udostępniane na stronie internetowej. Te innowacyjne rozwiązania pozwalają na zwiększenie efektywności samodzielnej pracy i ułatwiają osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Русский язык в университете 2 / Russkij jazyk na uniwersytecie 2”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *