www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki. Przewodnik do ćwiczeń dla studentów biologii

28,99 

ISBN: 978-83-7865-723-1

Rok wydania: 2020

Liczba stron: 174

Format: B5

Opis

Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki. Przewodnik do ćwiczeń dla studentów biologii

Autor: Agnieszka Baścik-Remisiewicz, Izabela Chincinska, Magdalena Miklaszewska (red.)

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

 

 

Przewodnik do ćwiczeń skierowany jest przede wszystkim do studentów biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a także innych uczelni wyższych, w których realizowane są przedmioty obejmujące zagadnienia związane ze statystyką i matematyką. Przewodnik podzielony jest na dwie części: I – część statystyczną i II – część matematyczną. Zagadnienia dotyczące statystyki zostały dobrane w ten sposób, aby student mógł poznać nie tylko podstawowe pojęcia używane w statystyce, ale także sposób planowania doświadczeń oraz wybrane metody analizy statystycznej uzyskanych wyników badań (np. testy t – Studenta czy jednoczynnikową analizę wariancji – ANOVA). Część statystyczna obejmuje również tematy dotyczące rachunku prawdopodobieństwa i zmiennych losowych. W części matematycznej przewodnika student uzyska podstawowe informacje na temat wybranych zagadnień z analizy matematycznej (ciągi liczbowe, szeregi liczbowe, pochodne funkcji, wybrane metody obliczania całek nieoznaczonych i oznaczonych).

Każdy rozdział w obu częściach przewodnika zawiera wstęp teoretyczny, przykłady zadań ze szczegółowym opisem ich rozwiązań oraz zadania do samodzielnego rozwiązania. Treści zadań w części statystycznej przewodnika dotyczą głównie problematyki z zakresu nauk biologicznych i medycznych, co może być pomocne we właściwym opracowaniu statystycznym i interpretacji uzyskanych przez studentów nauk przyrodniczych wyników swoich badań naukowych.

Na końcu przewodnika student znajdzie odpowiedzi do zamieszczonych w książce zadań, a w rozdziale: Dodatki – wzory matematyczne użyte w zadaniach w części matematycznej przewodnika. Z uwagi na to, że większość zadań ze statystyki należy rozwiązać wykorzystując tryb statystyczny kalkulatora naukowego, na końcu przewodnika zamieszczono przykładowe instrukcje obsługi, które ułatwią studentom pracę z takimi kalkulatorami.

Mamy nadzieję, że przewodnik ten będzie przydatny nie tylko dla studentów nauk przyrodniczych, ale również dla nauczycieli i uczniów liceum, szczególnie klas o profilu biologicznym.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wybrane zagadnienia ze statystyki i matematyki. Przewodnik do ćwiczeń dla studentów biologii”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *