www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

W PUŁAPCE MYŚLI – DLA NASTOLATKÓW Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

31,90 

Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7489-804-1
Okładka miękka ze skrzydełkami
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 168
Tytuł oryginału Get out of your mind and into your life for teens
Przekład Agnieszka Cioch

Opis

W PUŁAPCE MYŚLI – DLA NASTOLATKÓW Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Autor: Ann Bailey , Joseph Ciarrochi , Louise Hayes
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP

 

Światowy bestseller literatury psychologicznej w wersji dla nastolatków

 

Wstęp do książki napisał Steven C. Hayes, autor W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem.

 

Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat stanowi doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. W pułapce myśli – dla nastolatków to publikacja, która stanowi nawiązanie do bestsellera W pułapce myśli – tym razem została skierowana do młodych ludzi. To wyczerpujący poradnik, który wyróżnia lekki i bezpośredni język, a zawarte w nim przykłady, wskazówki i ćwiczenia odpowiadają problemom i wyzwaniom, przed jakimi stają młodzi ludzie.

 

W pułapce myśli dla nastolatków rozwija (najważniejsze) umiejętności potrzebne do radzenia sobie z trudnymi, czasem wręcz przytłaczającymi emocjami: stresem, brakiem wiary w siebie, wstydem, gniewem czy lękiem. Książka daje młodym ludziom jasny przekaz, że nie są w swoich uczuciach osamotnieni, a porady w niej zawarte pomagają przejść ten trudny etap życia z podniesioną głową.

 

Terapia akceptacji i zaangażowania, na której założeniach opiera się ta książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na niepowodzeniach, problemach okresu dorastania czy codziennych zmaganiach, być bardziej uważnym, rozpoznawać swoje myśli i uczucia, akceptować siebie i swoje emocje oraz rozwiązywać problemy.
To lektura obowiązkowa nie tylko dla młodzieży, ale i rodziców, nauczycieli oraz terapeutów pracujących z tą grupą wiekową.

Dzięki książce młodzi ludzie:
• przezwyciężą trudne emocje związane z okresem dorastania
• nauczą się wykorzystywać siłę uważności w codziennych sytuacjach
• przestaną szukać w sobie wad i zaczną rozwiązywać swoje problemy
• zyskają pewność siebie i poczucie własnej wartości
• odnajdą wartości, które pomogą stworzyć życie, jakiego pragną

Nastolatki przywykły do tego, że dorośli mówią im, co mają robić i nie ma potrzeby pisać książek, w których będzie jeszcze więcej komenderowania. Ta książka ma ci pomóc w przeżywaniu życia na twój własny sposób. Sprzymierzeńcem podczas czytania i korzystania z niej będzie twoje pragnienie niezależności w życiu. Znajdziesz w niej pytania o to, na czym ci zależy i próby dotarcia do głębszej mądrości, którą nosisz w sobie. W pewnym sensie to ty musisz zdecydować, czy żyjesz własnym życiem, czy też należy ono do myśli i uczuć, które ci wpojono.

 

Steven C. Hayes

autor książki W pułapce myśli

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W PUŁAPCE MYŚLI – DLA NASTOLATKÓW Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *