www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

UWAŻNE WSPÓŁCZUCIE

89,99  71,99 

Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7489-813-
Wydanie 1
Okładka miękka ze skrzydełkami
Format 165 x 235 mm
Liczba stron 376
Tytuł oryginału Mindful Compassion
Przekład Anna Sawicka-Chrapkowicz
Redakcja merytoryczna Julia Wahl

Opis

UWAŻNE WSPÓŁCZUCIE

Autor: Choden , Paul Gilbert
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GW

 

Czy jesteś gotowy zmienić swój umysł, swoje emocje i relacje z samym sobą oraz z innymi ludźmi? Stać się bardziej troskliwy i wspierający? Odzyskać życiową równowagę, pewność siebie i dobre samopoczucie? Jeśli tak, to przygotuj się na zmianę sposobu, w jaki doświadczasz swojego życia, dzięki uważności i współczuciu.

Paul Gilbert, twórca terapii skoncentrowanej na współczuciu, i Choden, opierając się na swoim długoletnim doświadczeniu, a także na wynikach badań między innymi z dziedziny psychologii ewolucyjnej i neuronauki, wyjaśniają, w jaki sposób praktykowanie uważnego współczucia sprzyja regulacji emocji, dobrostanowi i pogłębianiu relacji społecznych. Uważność to mająca ogromną moc umiejętność, która może pomóc nam żyć bardziej świadomie, ale sama nie wystarczy, by całkowicie zmienić sposób działania naszego umysłu. Aby w pełni się rozwijać, potrzebujemy współczucia, rozumianego jako wrażliwość na własne i cudze cierpienie powiązana z zaangażowanym działaniem na rzecz zapobiegania mu i jego łagodzenia. Współczucie nie jest więc słabością, pobłażaniem sobie, litością czy poddańczą życzliwością – ono wymaga odwagi, mądrości, życzliwości i zaangażowania.

 

Z tej książki dowiesz się, jak uważność i współczucie mogą harmonijnie współdziałać, zapewniając skuteczne i praktyczne sposoby łagodzenia lęku, niepokoju, złości czy depresji. Dzięki zamieszczonym w niej ćwiczeniom wykształcisz pełną troski, współczującą postawę wobec siebie i innych, a także otworzysz się na współczucie płynące z rożnych kierunków.
Jeśli chcesz skończyć z nieużyteczną samokrytyką, uleczyć traumę, pokonać wstyd, czuć się osobą godną szacunku, a także bardziej życzliwie traktować siebie i innych ludzi, to ta książka wskaże ci drogę do tego.

 

W życiu każdego z nas pojawia się mające różne źródła cierpienie. Radzimy sobie z nim na rozmaite sposoby. Czasem przyjmujemy postawę obronną lub krytyczną albo atakujemy innych. Czasem to wobec siebie jesteśmy największymi krytykami, jednocześnie odbierając sobie nadzieję.
Paul Gilbert i Choden pokazują, jak radzić sobie z wyzwaniami, pielęgnując współczującą i uważną postawę. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, a także na wynikach badań z dziedziny psychologii, neuronauki i medycyny, wyjaśniają, na czym polega kultywowanie współczucia oraz w jaki sposób przyczynia się do poprawy naszego zdrowia, dobrostanu i relacji z ludźmi. Ich książka wyposaża czytelnika w wiedzę, zawiera też ćwiczenia pozwalające praktycznie tę wiedzę wykorzystać. Zainteresuje szczególnie osoby, które chciałyby znaleźć inny, zdrowszy sposób radzenia sobie z trudnościami, jakich doświadczają w życiu.

Mateusz Banaszkiewicz
psycholog zdrowia
Uniwersytet SWPS

 

Jeśli myślisz, że współczucie jest prostym stanem psychicznym i że przychodzi samo z siebie, to z tej książki dowiesz się, jak bardzo się mylisz. Współczucie jest efektem głębokiego treningu, który wpływa na wszystkie sfery życia i zmienia nas radykalnie. Rozwijamy je w harmonii z innymi kompetencjami, takimi jak mądrość. Chwała autorom za klarowne unaocznienie nam tego i za propozycję mądrego treningu współczucia. Jest to bowiem jedna z najważniejszych rzeczy, jakich możemy się nauczyć. Jeśli rozwiniemy umiejętność współczucia, będziemy mogli kiedyś z czystym sumieniem powiedzieć, że nasze życie warte było przeżycia.

Marcin Fabjański
filozof, nauczyciel medytacji

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „UWAŻNE WSPÓŁCZUCIE”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *