www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

SZANTAŻ EMOCJONALNY Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem

34,90  27,99 

Wydanie III
Okładka broszurowa
Liczba stron 280
Format 155×235
EAN 9788374893138
Przekład Małgorzata Trzebiatowska
Tytuł oryginalny Emotional Blackmail. When the People in Your Life Use Fear, Obligation and Guilt to Manipulate You

Opis

SZANTAŻ EMOCJONALNY Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem

 

NOWE WYDANIE NASZEGO BESTSELLERA!

Większość emocjonalnych szantażystów to nie potwory. Jak zobaczymy, rzadko kierują nimi złe intencje, ale raczej – ich własne demony. Susan Forward

Dlaczego niektórzy ludzie potrafią przytłoczyć nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się przed tym obronić? Dlaczego nigdy nie przedstawiamy swojego punktu widzenia? Dlaczego czujemy się zdezorientowani i bezsilni? Dlatego że stoi za tym sprytny szantaż emocjonalny, któremu ulegamy częściej, niż nam się wydaje.

Autorki książki, Susan Forward i Donna Frazier, przedstawiają typowe zachowania szantażystów emocjonalnych, a także stosowane przez nich metody wywierania wpływu i skutki ulegania tej manipulacji. Proponują skuteczne strategie obrony przed uwikłaniem w emocjonalną zależność. Taka zależność to pułapka, w którą łatwo wpaść, ale z której dużo trudniej się uwolnić.

Szantażysta doskonale wie, czego chce. Zręcznie manipuluje tak, aby zawsze postawić na swoim. Akceptuje nas wyłącznie wtedy, gdy na wszystko się zgadzamy, a kiedy nie chcemy ulec – odrzuca, grozi, karze, odwołuje się do poczucia obowiązku i wzbudza poczucie winy. Człowiek ulegający szantażowi zapomina o swoich potrzebach, uczuciach i pragnieniach, czuje się przegrany i sfrustrowany. Zrobi wszystko, by zadowolić bliską mu osobę.

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „SZANTAŻ EMOCJONALNY Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *