www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA

Nowe terapie w onkologii Tom I

169,99  (w tym 5% VAT)

ISBN: 9788366311527

wydawca: VM Media

rok wydania: 2022

Ilość stron: 354

Okładka: miękka

Opis

Nowe terapie w onkologii. Tom I

autorzy: Piotr Rutkowski, Maciej Krzakowski, Piotr Wysocki

wydawca: VM Media Sp z o.o. VM Group sp.k. (Grupa Via Medica)

 

Zrozumienie biologii nowotworów i znaczenia mikrośrodowiska umożliwiło wprowadzenie nowych możliwości systemowego leczenia przcciwnowotworowego. Nowe metody leczenia, które wpływają na przekazywanie sygnałów wewnątrzkomórkowych i spowalniają proliferację komórkową lub hamują tworzenie nowych naczyń oraz zwiększają wydolność mechanizmów odporności przez blokowanie immunologicznych punktów kontrolnych, zmieniły zasadniczo wzorzec postępowania przeciwnowotworowego — nie wykazują typowego dla chemioterapii działania cytotoksycznego, ale powodują efekty cytostatyczne. Mogą stanowić alternatywę chemioterapii lub mieć działanie komplementarne wobec leczenia cytotoksycznego lub napromieniania. Mnogość możliwości wykorzystywania metod ukierunkowanych molekularnie lub immunoterapii, które mogą być stosowane samodzielnie lub w skojarzeniu, umożliwiła wprowadzenie nowych leków do postępowania o charakterze paliatywnym u chorych na zaawansowane nowotwory oraz — coraz częściej — do leczenia radykalnego w połączeniu z metodami działającym miejscowo. Nowe leki ukierunkowane molekularnie i inhibitory immunologicznych punktów kontrolnych są ogólnie lepiej tolerowane niż chemioterapia, ale mogą powodować specyficzne działania niepożądane — konieczne jest umiejętne wykorzystywanie wymienionych leków i właściwe postępowanie w przypadku powikłań. Niezwykle istotny jest fakt, że leki ukierunkowane molekularnie i inhibitory immunologicznych punktów kontrolnych zostały wprowadzone do postępowania w wielu nowotworach (w tym — w nowotworach uważanych dotychczas za niepodatne na chemioterapię).

Formuła podręcznika „Nowe terapie w onkologii zakłada omówienie — w kolejnych tomach — zastosowań nowych leków ukierunkowanych molekularnie. Autorzy przedstawiają obecne i przyszłe wskazania oraz charakterystykę działań niepożądanych, a także odnoszą się do zagadnień kontrowersyjnych. Wartością poszczególnych opracowań jest wskazanie zastosowań zgodnych z koncepcją personalizacji postępowania przeciwnowotworowego. Dziękuję wszystkim Autorom za wysiłek włożony w przygotowanie rozdziałów.

Mam nadzieję, że lektura podręcznika będzie pomocna w Państwa praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawienia skuteczności postępowania przeciwnowotworowego.

prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski

 

Spis Treści:

1. Aksytynib w leczeniu chorych na raka nerki

2. Imatynib w leczeniu nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego i innych mięsaków tkanek miękkich

3. Inhibitory EGFR (afatynib, dakomitynib, erlotynib, gefitynib, ozymertynib)

4. Inhibitory kinaz zależnych od cyklin 4 i 6

5. Inhibitory mTOR (ewerolimus, syrolimus i temsyrolimus)

6. Kabozantynib

7. Inhibitory ALK (kryzotynib, brygatynib, cerytynib, lorlatynib, alektynib)

8. Larotrektynib i enterktynib

9. Pazopanib

10. Sorafenib

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Nowe terapie w onkologii Tom I”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *