www.zak24.pl
KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

MORDERCA ZA ŚCIANĄ Zabójcze skłonności ludzkiego umysłu

39,90  31,99 

Wydanie II
Okładka miękka ze skrzydełkami
Liczba stron 312
Format 155 x 235 mm
EAN 9788374895637
Tytuł oryginału The murderer next door: Why the mind is designed to kill
Tłumaczenie Agnieszka Nowak

Opis

MORDERCA ZA ŚCIANĄ Zabójcze skłonności ludzkiego umysłu

 

• Czy myślisz, że mógłbyś kogoś zabić?
• Co mogłoby cię doprowadzić do zabójstwa?
• A może masz wrażenie, że ktoś, kogo znasz, byłby zdolny do morderstwa?
• Dlaczego ludzie w ogóle zabijają i kiedy to robią?
• Jakie są najczęstsze motywy morderstw?
• Dlaczego korzyści płynące z zabójstwa są ważniejsze niż krzywdy, straty i ryzyko z nim związane?Odpowiedź na pytanie, skąd biorą się mordercze skłonności, jest na wyciągnięcie ręki…

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że – jak wynika z badań wybitnego psychologa ewolucyjnego Davida M. Bussa – większość ludzi byłaby w stanie zabić. Na podstawie badań własnych, analizy baz danych FBI, wywiadów ze specjalistami i współpracy z Centrum Psychiatrii Sądowej Buss udowadnia, że w większości przypadków mordercy nie są szaleńcami, lecz zwykłymi ludźmi, którzy w danym momencie i z konkretnych powodów są zdolni do zabójstwa. Dzięki jasnym wyjaśnieniom i czytelnym przykładom czytelnik zrozumie, że w toku ewolucji musieliśmy nieustannie toczyć walkę o przetrwanie, co wzmocniło głęboko w nas zakorzenione adaptacyjne mechanizmy zabijania, motywujące do obrony i walki. Pomimo upływu tysięcy lat, rozwoju kultur i postępu cywilizacji nasze mózgi nie uwolniły się od wrodzonej tendencji do zabijania.

Morderca za ścianą to najbardziej wnikliwa, wszechstronna i naukowo uzasadniona teoria morderstwa. Książka zawiera wiele studiów przypadków, wspomnień autora i niekiedy przerażających, a niekiedy zabawnych anegdot.

Nieco kryminalny tytuł książki ma podwójne uzasadnienie. Po pierwsze, rzecz dotyczy morderstw i motywacji leżących u ich podłoża. Po drugie, Buss działa zgodnie z zaleceniami Hitchcocka: najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Tu najpierw mamy szokującą tezę, a potem liczne dowody na jej prawdziwość.
prof. dr hab. Dariusz Doliński

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “MORDERCA ZA ŚCIANĄ Zabójcze skłonności ludzkiego umysłu”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *