www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

Afryka przez dziurkę od klucza

35,00  27,99 

Wymiary 21 x 20 x 1 cm
Autor Wojciech M. Czajko
Data premiery Wydanie I 2011
Liczba stron 160
ISBN 978-83-7528-068-5
Oprawa karton, skrzydełko + folia
Wymiary format B5

Opis

Afryka przez dziurkę od klucza

autor: CZAJKO Wojciech M.

Wydawnictwo Marpress

 

Druga część trylogii afrykańskiej Autora (pierwszą było Afrykańskie lapidarium) – to zbiór opowiadań-reportaży, których akcja rozgrywa się w czterech krajach: Ruandzie, Demokratycznej Republice Konga (dawnym Zairze), Tanzanii i Republice Południowej Afryki.
Tłem opowiadań jest to, co stanowi istotę afrykańskiego kontynentu – przepiękna przyroda wraz ze wszystkimi zamieszkującymi je istotami. Tymi dużymi i tymi całkiem małymi. Niektóre z nich przypominają nas znacznie bardziej niż mamy odwagę do tego się przyznać. Choć w rzeczywistości to właśnie my podobni jesteśmy do nich. Niektórzy badacze, m.in. Dian Fossey, poświęcili życie, aby to udowodnić, ale również chronić obserwowane i badane przez siebie stworzenia przed natarczywością innych mieszkańców Afryki. Nie są to znane historie.
Odwiedziny w rezerwatach przyrody – siedzibach małp człekokształtnych – stały się pretekstem do przybliżenia realiów współczesnej Afryki, pokazania m.in. wstrząsającego ludobójstwa w Ruandzie na skalę niespotykaną od czasów drugiej wojny światowej, przemocy w stosunku do innych tylko dlatego, że pochodzą z innego plemienia czy grupy.
Z kolei rozwój gospodarczy i budowa społeczeństwa obywatelskiego w wielu innych krajach, jak w RPA, Tanzanii czy Botswanie – daje nadzieję na całkiem inną przyszłość Afryki.
Te i inne mało znane fakty historyczne, legendy, a nawet przepisy kulinarne wzbogacone zamieszczonymi w książce unikalnymi ilustracjami, sprawiają, że każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.
Niezwykła lektura dla tych, których zainteresowania wykraczają poza stereotypy poglądów na temat tego kontynentu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Afryka przez dziurkę od klucza”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *