www.zak24.pl
INTERNETOWA KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

PRZEDŁUŻONA EKSPOZYCJA W TERAPII PTSD NASTOLATKÓW Emocjonalne przetwarzanie traumatycznych doświadczeń.

39,90  31,99 

Okładka miękka
Liczba stron 232
Format B5
EAN 9788374894777
Tytuł oryginału Prolonged exposure therapy for adolescents with PTSD. Emotional processing of traumatic experiences. Therapist guide
Przekład Marian Leon Kalinowski
Redakcja merytoryczna Dorota Nowocin

Opis

PRZEDŁUŻONA EKSPOZYCJA W TERAPII PTSD NASTOLATKÓW Emocjonalne przetwarzanie traumatycznych doświadczeń. Podręcznik terapeuty

 

Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD nastolatków

Doskonały przewodnik dla klinicystów pracujących z nastolatkami, którzy doświadczyli traumy. Zawiera wprowadzenie teoretyczne do terapii metodą przedłużonej ekspozycji, jednej z najskuteczniejszych technik leczenia PTSD, której efektywność została wielokrotnie potwierdzona w badaniach i praktyce klinicznej. Autorki opisują zasady i założenia metody dostosowanej do specyficznej grupy pacjentów, jaką są nastolatki. Przedstawiają dokładny plan terapii, jej cele i strategie. Podręcznik zawiera także kwestionariusze diagnostyczne niezbędne do realizacji poszczególnych modułów. Jego uzupełnieniem jest poradnik dla pacjenta.

Książka ma kilka niezwykłych walorów. Po pierwsze, dotyczy leczenia zaburzenia stresowego pourazowego metodą, która została zweryfikowana empirycznie. (…) Po drugie, jest to jedyna jak dotychczas metoda psychoterapii, która doczekała się empirycznego potwierdzenia skuteczności także w Polsce. Po trzecie, książka opisująca protokół terapii w doskonały sposób wpisuje się w toczącą się w Polsce debatę nad upowszechnianiem psychoterapii opartej na danych empirycznych. Jest to bowiem podręcznik, który przedstawia metodę przedłużonej ekspozycji krok po kroku i pokazuje, jak zachować strukturę oraz niezbędne elementy terapii tak, aby zwiększyć szansę na jej skuteczność.
Agnieszka Popiel i Ida Derezińska
ICGZ UW, superwizorki psychoterapii

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “PRZEDŁUŻONA EKSPOZYCJA W TERAPII PTSD NASTOLATKÓW Emocjonalne przetwarzanie traumatycznych doświadczeń.”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *