www.zak24.pl
KSIĘGARNIA NAUKOWO - AKADEMICKA
Promocja!

MAŁY CZŁOWIEK, WIELKIE POTRZEBY Jak zadbać o prawidłowy rozwój…

39,90  29,90 

Wydanie 1
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Ilość stron 336
Format A5
Tytuł oryginalny Good Enough Parenting
Tłumacz Agnieszka Cioch

Opis

MAŁY CZŁOWIEK, WIELKIE POTRZEBY Jak zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka

Autor: John Philip Louis, Karen McDonald Louis
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7489-701-3

 

Zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych nie jest po prostu jedną z wielu dobrze brzmiących rad dla rodziców ani sugestią, że należałoby zmienić swoje postępowanie. To absolutna konieczność, jeśli chce się wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko.

Większość rodziców robi wszystko, by okazać swoim dzieciom miłość, troskę i zrozumienie. Oczywiście nie ma idealnych ojców ani idealnych matek – wszyscy popełniają błędy, powielają schematy ze swojego dzieciństwa i mimo dobrych chęci czasem postępują niewłaściwie. Dzieci nie potrzebują jednak rodziców perfekcyjnych – potrzebują rodziców, którzy je szanują, słuchają ich oraz próbują je zrozumieć.

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Zwłaszcza, że mogą nam w tym przeszkadzać doświadczenia z własnego dzieciństwa. Autorzy, w oparciu o teorię schematów i własna wieloletnią praktykę (rodziców i terapeutów), w przyjazny sposób pokazują jak nie przenieść niekorzystnych doświadczeń z własnymi rodzicami na relacje ze swoimi dziećmi. W jaki sposób świadomie wpływać na to, by kolejne pokolenie miało dobrą samoocenę, lubiło siebie i innych, wchodziło w zdrowe związki i potrafiło w bezpieczny sposób cieszyć się życiem.
dr n. med. Artur Kołakowski, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor

To wyjątkowy przewodnik po świecie emocjonalnych potrzeb dzieci w każdym wieku. Daje rodzicom wskazówki jak budować bliską więź z dzieckiem, unikając subtelnych i często nieintencjonalnych zaniedbań w relacji. Odpowiadanie na emocjonalne potrzeby dziecka nie jest łatwe i intuicyjne, lecz wymaga wiedzy, treningu i przyjrzenia się swoim własnym schematom oraz doświadczeniom wyniesionym z rodzinnego domu. Czekałyśmy na książkę, która w przyjazny sposób, z dużą dozą empatii i bez pouczania, pokazywałaby jak stać się „wystarczająco dobrym rodzicem”. To mały poradnik, ale wielka pomoc dla każdego rodzica!
Joanna Giereło, Izabela Gołębiewska, psychoterapeutki poznawczo-behawioralne (CBT), w trakcie szkolenia z terapii schematów

Recenzje:
Artykuł w portalu “Mądrzy-rodzice.pl”

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “MAŁY CZŁOWIEK, WIELKIE POTRZEBY Jak zadbać o prawidłowy rozwój…”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *